Referaty | Prezentacje

Sondaże. Zwierciadło społeczeństwa.Rytuały komunikacyjne a kreowanie wiedzy wspólnej
Izabella Anuszewska; Sondaże opinii, choć budzą - zwłaszcza ostatnio - wiele emocji i zainteresowania, stanowią w istocie jedynie przykład działania bardziej ogólnych me­chanizmów. Mechanizmów, które dochodziły do głosu dużo wcześniej, niż pojawiły się badania sondażowe wraz z praktyką publikowania na szeroką skalę ich wyników.... (publikacja płatna)

Badania rynkowe po polsku
Izabella Anuszewska; Badania rynkowe - ważny temat dla wszystkich, których losy zawodowe są jakkolwiek związane z marketingiem, reklamą, mediami czy sprzedażą, a także dla absolwentów i studentów nauk społecznych: socjologii, psychologii, ale również politologii i innych kierunków, w tym nauk ekonomicznych i ścisłych. To z grona tych osób najczęściej wywodzą się badacze rynku - pracownicy instytutów badawczych i firm korzystających z ich usług....(publikacja płatna)

HUMOR JAKO NARZĘDZIE STRATEGII MARKETINGOWEJ
W przeciągu ostatnich dwóch, trzech lat obecność humoru w polskiej reklamie znacznie wzrosła – bardzo wiele marek próbuje żartować...
Ściągnij plik pdf 

NA CO KOMU CELEBRYCI
Celebryci w komunikacji marketingowej z perspektywy dopasowania do marki oraz ich faktycznej efektywności
Ściągnij plik pdf 

Próba mix telefonów stacjonarnych i komórkowych
Telefony komórkowe, w odróżnieniu od telefonów stacjonarnych wykorzystywanych przez całe gospodarstwa domowe, są urządzeniami eksploatowanymi indywidualnie. Jednak nie wszędzie jest to prawda…
Ściągnij plik pdf 

W jaki sposób ludzie czytają gazety?
Izabella Anuszewska; referat wygłoszony podczas World Wide Research Symposium, Boston Cambridge 2003 rok.
Ściągnij plik pdf 

Badania Widowni Reklamy Zewnętrznej
Janusz Matuszewski i Waldemar Kruk; V Ogólnopolski Kongres Badaczy Rynku i Opinii, 2004 rok. Referat dotyczący historii i typologii badań widowni reklamy zewnętrznej w Polsce i na świecie.
Ściągnij plik pdf

Dziecko Konsument i Respondent
Patrycja Venulet; IV Kongres Badaczy Rynku i Opinii, 2003 rok. Wprowadzenie do badań konsumenckich z dziećmi.
Ściągnij plik pdf

Pułapki Ilościowych Badań Pre-Testowych
Małgorzata Kozarow i Krzysztof Tomczak; V Kongres Badaczy Rynku i Opinii, 2004 rok. O roli badań pre-testowych w testowaniu kampanii reklamowych.
Ściągnij plik pdf

Trendy Społeczne
Mateusz J. Jaworowski i Paweł Polański; V Ogólnopolski Kongres Badaczy Rynku i Opinii, 2004 rok. Trendy społeczne i konsumenckie w Polsce u progu Unii Europejskiej na podstawie badań TGI i GUS-u.
Ściągnij plik pdf 

Share